Obejrzyj panoramę naszego kościoła Ściągnij najnowszą gazetkę parafialną
Msze święte
W dni powszednie:
7:00, 8:00, 9:00, 18:30
W niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (dla rodziców z dziećmi), 13:00, 18:30, 19:45 (dla młodzieży)*
Sobotnia Msza św. o godzinie 18:30 jest mszą niedzielną
-
Czytania na dziś
   
       
                   
       

św.Elżbiety Portugalskiej

       
                   
       

Elżbiety,Teodora

       
                                               
       
Jest tylko jedna droga do szczęścia: przestać martwić się rzeczami,na które nie masz wpływu.           ;             Epiktet        
       
                                               
       

            Oz 2,16.17b-18.21-22 • Ps 145 • Mt 9,18-26                            liturgia dnia                   

   

Duszpasterze

Ksiądz prałat Walenty Królak – proboszcz

Ks. ProboszczW parafii od 1992 r. Ur. 14.02.1949 r. w Łaziskach, parafia Jakubów k/ Mińska Mazowieckiego. Ukończył Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego 24.06.1973 r.

Placówki duszpasterskie:

  • Par. św. Jadwigi w Milanówku, wikariusz
  • Par. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Pruszkowie- Żbikowie, wikariusz
  • Par. św. Anny w Piasecznie, wikariusz
  • Par. Nawrócenia św. Pawła w Warszawie, wikariusz
  • Par. Matki Bożej Różańcowej w Warszawie, wikariusz
  • Par. św. Stanisława Kostki w Mrokowie, proboszcz 1988-1992
Kontakt:

tel.: (22) 8383095
mail: ks.walenty@swaugustyn.pl

ks. proboszcz przyjmuje w kancelarii we wtorki

ks. Łukasz Sudy – wikariusz

Ur. w 1988 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kazimierza Kard. Nycza w 26.05.2018 r.

W parafii od 2018 r.

Kontakt: ks.lukasz@swaugustyn.pl

ks. Jan Chaciński – wikariusz

Ur. w 1988 r. w Warszawie. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kazimierza Kard. Nycza w 30.05.2020 r.

W parafii od 2020 r.

Kontakt: ks.jan@swaugustyn.pl

ks. Battista Tronchin – wikariusz

Ur. w 1979 r. w San Trovaso koło Wenecji (Włochy). Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kazimierza Kard. Nycza w 2009 r.

Placówki duszpasterskie:
  • Wikariusz par. Wszystkich Świętych, Arch. Warszawska;
  • Wikariusz par. św. Tomasza, Arch. Warszawska;
  • Rektor w Seminarium „Redemptoris Mater” w Atenach (Grecja);
  • Wikariusz Par. św. Augustyna, 2022-

Kontakt:

ks. Moisés Marín Pérez – rezydent

Ur. w 1983 r. w San Pedro del Pinatar (Hiszpania). Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kazimierza Kard. Nycza w 2011 r.

Placówki duszpasterskie:
  • Parafia św. Augustyna, 2011–2016 r.
  • Prefekt studiów w Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie, 2016-2017r.
  • rezydent w Par. Najśw. Zbawiciela, 2017-2018r.
  • rezydent Par. św. Augustyna, 2018-

Pracownik Sądu Metropolitalnego Warszawskiego od 2014r.

Kontakt: ks.moises@swaugustyn.pl

Duszpasterze związani z parafią

śp. ks. Gienadij Kozlow

W parafii od 2011 r. Ur. 04.08.1972 r. w Muszynie (Białoruś). Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Józefa Kard. Glempa 13.05.2000 r.

Zm. 04.02.2022 r. fotorelacja z pogrzebu

Placówki duszpasterskie:
  • Par. Narodzenia Pańskiego w Błonie, wikariusz
  • Par. św. Mikołaja w Łomnej, wikariusz
  • Katechista wędrowny w ekipie regionalnej w Archidiecezji Katowickiej oraz w diecezji Bielsko-Żywieckiej
  • 2011-2012 rezydent w par. św. Augustyna w Warszawie
  • 2012-2022 wikariusz par. św. Augustyna w Warszawie

Ks. Michał Sieradzan

Ur. w 1982 r. w Toruniu. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kardynała Kazimierza Nycza 28.05.2016 r.

Placówki duszpasterskie:
  • wikariusz w Par. św. Augustyna, 2016–2020 r.
  • wikariusz par. Narodzenia NMP w Warszawie, 2020-.

Ks. Paweł Bekus

Ur. 1965 r. w Częstochowie. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Józefa Kard. Glempa 29.05.1999 r.

Placówki duszpasterskie:
    • wikariusz w parafii św. Wojciecha w Płochocinie
    • wikariusz w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie
      a później jako rezydent tej parafii
    • od 2002 roku pracował w Kurii Metropolitalnej w Warszawie
    • rezydent w par. św. Augustyna, 2017-2018
    • proboszcz par. Narodzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, 2018-

Ks. Adam Gorlewski

Ur. w 1984 r. w Warszawie. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kazimierza Kard. Nycza 24.05.2014 r.

wikariusz w Par. św. Augustyna, 2014–2018 r.

  • Obecnie wikariusz par. Bogurodzicy Maryi na Jelonkach

ks. Mateusz Jóźwik


Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kazimierza Kard. Nycza 24.05.2014 r.

Wikariusz w parafii św. Augustyna w Warszawie 2014-2017

obecnie rezydent w parafii św. Jana Kantego w Warszawie

ks. Sebastian Robert Wawrzyński

Ur. 23.01.1980 r. w Parczewie. Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Kazimierza Kard. Nycza 02.06.2012 r.

Placówki duszpasterskie:
  • Par. św. Augustyna, wikariusz 2012 – 2016 r.
  • Studia specjalistyczny w zakresie prawa kanonicznego w Szwajcarii – wrzesień 2016

Kontakt: ks.sebastian@swaugustyn.pl

ks. Carlos Cezar Damaglio

Ur. 15.01.1975 r. w Sāo Joāo da Boa Vista (Brazylia). Ukończył Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk J.E. ks. Józefa Kard. Glempa 26.05.2001 r.

Placówki duszpasterskie:
  • Par. św. Augustyna, wikariusz 2001 – 2014 r.
  • Rektor w Seminarium „Redemptoris Mater” w Belem (Brazylia) – 2014 – 2022 r.
Kontakt: c.damaglio@wp.pl

ks. Jan Lorenz

Ur. 16.07.1982 r. w Poznaniu.

Placówki duszpasterskie:
  • Par. św. Augustyna, wikariusz od 2009 – 2012
  • Duszpasterz w Trieste (Włochy)
  • Proboszcz par. San Gerolamo in Chiarbola (Trieste) od 2018

ks. Artur Awdaljan

Ur. 08.09.1968 r. w Tbilisi (Gruzja).

Placówki duszpasterskie:
  • Par. św. Tomasza Ap., wikariusz 1999-2000
  • Par. N.M.P. Matki Kościoła, wikariusz 2000-2001
  • Par. Podwyższenia Krzyża św., wikariusz 2001-2003
  • Par. św. Anny w Wilanowie, wikariusz 2004-2008
  • Par. św. Szczepana, wikariusz 2008-2009
  • Par. św. Augustyna, wikariusz 2009-2011
  • Par. św. Teresa od Dzieciątka Jezus od 2011-2012
  • Rekonwalescencja 2013
  • Misja „ad gentes” 2014
  • Misja „ad gentes” we Włoszech

ks. Pedro José Guzmán Ardila

Ur. 02.04.1979 r. w Medellin (Kolumbia).

Placówki duszpasterskie:
  • Par. św. Augustyna, wikariusz 2007 – 2011 r.
  • Prefekt studiów w Seminarium „Redemptoris Mater” w Warszawie od 2011

ks. Jarosław Kotula

Ur. 19.01.1976 r. w Ustce.

Placówki duszpasterskie:
  • Par. św. Augustyna, wikariusz 2004 – 2009
  • Par. św. Zbawiciela, wikariusz 2009 – 2015
  • Par. Opatrzności Bożej w Wilanowie, wikariusz od 2015
Kontakt:

e-mail: jarek@kotula.pl

ks. Robert Sawa

Ur. 13.12.1969 r.

Placówki duszpasterskie:
  • Par. św. Augustyna, wikariusz 2000 – 2007
  • Par. Notre Dame de la Paix w Avignon (Francja), proboszcz od 2007
  • Par. du Pays de Sault (Francja), proboszcz od 2010
Kontakt:

e-mail: rsawa@rubikon.pl

ks. Ivica Susnjara

Ur. 01.08.1963 r. w Komletinci (Chorwacja).

Placówki duszpasterskie:
  • Par. NMP Matki Kościoła, wikariusz 2001-2002
  • Par. św. Augustyna, wikariusz 2002-2006
  • Par. św. Vincentego a Paulo – Nkolndobo i św. Piotra – Nyom II w Yaounde (Kamerun), proboszcz od 2006-2011
  • Duszpasterz w Trieste (Włochy), 2011-2013
  • Misja „ad gentes” 2014
Kontakt:

e-mail: ivica@misje.ivica.pl