6 października
48 osób z parafii św. Augustyna i parafii św. Zygmunta w Warszawie uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Hasło pielgrzymki: „130-lecie Objawień Maryjnych”.
Pierwszym etapem pielgrzymki było nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Na łące przed Bazyliką przy nowych Stacjach odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Następnie przed kapliczką z figurą Niepokalanej, w miejscu Objawienia Matki Bożej, ksiądz z Zakonu Księży Kanoników Regularnych Laterańskich opowiedział nam historię objawień w Gietrzwałdzie. Padający deszcz przerwał opowieść księdza i dalszą część historii Sanktuarium wysłuchaliśmy po mszy św. wewnątrz Bazyliki. Podczas mszy św. pielgrzymi modlili się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem (z końca XVI w.). Pielgrzymi odwiedzili też „cudowne źródełko”, które Matka Boża pobłogosławiła 8.09.1877r. Do źródełka prowadzi Aleja Różańcowa (Grabowa) wysadzana grabowymi drzewami, przy których umieszczono Kapliczki Różańcowe.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na miejscu bitwy pod Grunwaldem, która odbyła się 14 lipca 1410 r. Idąc szeroką aleją do zespołu pomnikowego (z 1960r.) wysłuchaliśmy o historii bitwy i tego miejsca opowiedzianej przez przewodnika p. Stanisława Redę. Zespół pomnikowy to: 30-metrowe maszty z metalowymi proporcami, granitowy graniastosłup z dwoma twarzami rycerzy oraz amfiteatr z areną, na której znajduje się kamienna makieta obrazująca rozstawienie wojsk przed bitwą. Pod amfiteatrem, zwiedziliśmy znajdujące się tam muzeum, a w sali kinowej obejrzeliśmy fragment bitwy z filmu „Krzyżacy”.
Organizatorem pielgrzymki był Wojciech Pałgan.
7 października
O godz. 19:30 odbyła się pierwsza msza św. dla młodzieży na której śpiewała schola młodzieżowa z ruchu „Światło-Życie”.
Zostało też zainaugurowane, przez uroczyste przecięcie wstęgi przez ks. proboszcza Walentego Królaka, istnienie Herbaciarni „Dzieła zebrane” . Powstała ona z inicjatywy młodych ludzi, którzy zapragnęli stworzyć miejsce spotkań dla wszystkich parafian. XIX-wieczne podziemia naszego kościoła zmieniły swój wystrój poprzez freski wczesnochrześcijańskie na ścianach, meble z różnych epok i stylów oraz subtelne detale. Twórcy, Herbaciarni – młodzież oazowa i z grup „Światło-życie”, pragną, aby stała się ona płaszczyzną dla rozwoju intelektualnego i kulturalnego.
14 października
Podczas odbywającego się VII Dnia Papieskiego pod hasłem „Obrońca godności człowieka” także i w naszym kościele na mszach św. wspominano życie oraz działalność Jana Pawła II, a młodzież zbierała pieniądze na rzecz Fundacji pomocy uzdolnionej młodzieży.
17 października
O godz. 17 odbył się wykład biblijny „Na drogę pogan nie zachodźcie” (Mt 10,5) wygłoszony przez mgr teologii Andrzeja Tyburczy.
22 października – 5 grudnia
22 października rozpoczęły się katechezy prowadzone przez ks. Carlosa Damaglio, ks. proboszcza Walentego Królaka i katechistów z I Wspólnoty Neokatechumenalnej. Odbywały się w poniedziałki i czwartki do 5 grudnia (14 katechez).
Podczas 8-mej katechezy (15 listopada) mieliśmy zaszczyt gościć ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza. W czasie 10 – tej katechezy (22 listopada) odbyła się Liturgia Pokutna i Agapa, a podczas ostatniej (5 grudnia) ks. proboszcz uroczyście wręczył słuchaczom Biblie.
Na zakończenie cyklu katechez chętni wyjechali na 2-dniową konwiwencję, po której zawiązała się nowa IX Wspólnota Neokatechumenalna, licząca 58 osób. Obecnie w parafii działa dziesięć Wspólnot.
27 października
38 osób z parafii św. Augustyna, św. Zygmunta i Matki Bożej z Lourdes w Warszawie uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium w Gidlach i na Jasną Górę w Częstochowie. Hasło pielgrzymki: „Posługa misji – posługa miłości”.
Pierwszym etapem pielgrzymki było nawiedzenie Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Gidlach. Przed złoconym ołtarzem bocznej kaplicy z XVII w. wysłuchaliśmy historii o cudownej figurce MB Gidelskiej opowiedzianej przez księdza dominikanina. Nasze modlitwy do Matki Bożej przedstawiliśmy przed jej maleńką figurką (9 cm).
Głównym celem pielgrzymki była Jasna Góra w Częstochowie. Po przyjeździe złożyliśmy hołd naszemu papieżowi Janowi Pawłowi II przed jego pomnikiem na Wałach, następnie modliliśmy się przed pomnikiem Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas mszy św. w Kaplicy MB przy Cudownym Obrazie Najświętszej Marii Panny modliliśmy się w intencjach własnych oraz w intencji misjonarzy głoszących Słowo Boże na całym świecie, aby MB Częstochowska dała im dużo siły i zdrowia dla wypełnienia tej Bożej misji.
W czasie wolnym pielgrzymi zwiedzali zabytki Jasnej Góry: skarbiec, wieżę, muzeum, Wały. Przy kościele św. Barbary pielgrzymi mogli zaopatrzyć się w wodę ze źródełka.
Organizatorem pielgrzymki był Wojciech Pałgan.
31 października
O godz. 17 odbył się wykład biblijny „Jezus przychodzi do wzgardzonych i odrzuconych” wygłoszony przez mgr teologii Andrzeja Tyburczy.