44 osoby z parafii św. Augustyna i parafii św. Zygmunta w Warszawie uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie i do Sanktuarium Eucharystycznego w Sokółce. Organizatorem pielgrzymki był Wojciech Pałgan.
Pierwszym etapem pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie (Wasilków), ponieważ po południu miała przybyć do tego Sanktuarium, jak zawsze od kilku lat co roku 14 września, piesza pielgrzymka ok. 3 tys. osób z krzyżami z Białegostoku. We wnętrzu Świątyni, ks. diakon opowiedział historię powstania tego Sanktuarium oraz pobliskiej Góry Krzyży. W zakrystii chętne osoby nabyły pamiątki i buteleczki, by z tyłu kościoła nabrać do nich wodę z cudownego źródełka. O godz. 10 wszyscy pielgrzymi wzięli udział we wspólnej pielgrzymkowej Mszy św. w intencji dziękczynno-błagalnej, po której rozpoczęła się Droga Krzyżowa na wciąż powstającej Górze Krzyży. Powstaje ona z osobiście pozostawianych tam przez ludzi własnych małych krzyżyków, nieco większych krzyży lub nawet dość sporych rozmiarów przez zrzeszone osoby w różne grupy np. zawodowe lub upamiętniające bolesne wydarzenia z historii dawnej, sprzed kilkudziesięciu, kilkunastu bądź kilku zaledwie lat naszego narodu np. katastrofę samolotową z 2010 r. pod Smoleńskiem.
W Sokółce, przewodnik zabrał pielgrzymów na projekcje filmowe. Można było zapoznać się ze świadectwami osób, które namacalnie doświadczyły działania mocy Pana Jezusa obecnego w Eucharystycznym Chlebie z Sokółki. Podczas tych projekcji poznano także świadectwo jednego z księży wikariuszy z kościoła p.w. św. Antoniego w Sokółce, który na antenie TV Trwam opowiadał o doświadczeniach związanych z nagłym zaistniałym cudem oraz wyniki badań nad tym wydarzeniem i świadectwo patomorfologów: prof. dr hab. Marii Sobaniec-Łotowskiej i prof. dr hab. Stanisława Sulkowskiego z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Po projekcjach filmowych wszyscy udali się do Świątyni, w środku której w bocznej specjalnie przygotowanej kaplicy nawiedzili Pana Jezusa obecnego w Eucharystycznym Chlebie oraz w znaku dokonanego przez Niego samego Cudu w Sokółce w 2008 r. Wraz z inną grupą pielgrzymkową klęcząc śpiewali pieśni Eucharystycznych uwielbiając Chrystusa i zanosili do Niego w ciszy własne prośby lub słowa pokuty i żalu za swoje, a także innych ludzi grzechy.