W tym roku duszpasterze zaczęli odwiedzać parafian od pierwszego poniedziałku stycznia. W czasie kolędy kapłani rozmawiali z parafianami, modlili się z nimi i poświęcali ich domy, a także zbierali ofiary na remont kościoła.
Pierwsze dni stycznia to czas wspólnych opłatków: ministrantów, scholi, bielanek, Żywego Różańca. Spotkanie opłatkowe Koła Żywego Różańca odbyło się w pierwszą niedzielę stycznia.
3 stycznia
Mszę św. o godz. 10 koncelebrował ks. proboszcz Walenty Królak z gościem ks. Robertem Sawą. Ks. Robert, który przez 7 lat był u nas prezbiterem, a od 2,5 lat pracuje na misji w Avignon. Podczas mszy św. opowiadał nam o trudnej sytuacji w Diecezji i kościele w Avignon.
Wspierajmy ks. Roberta modlitwą o jedność w kościele we Francji i aby misjonarze mogli ewangelizować jej mieszkańców.
6 stycznia – Objawienie Pańskie
Kościół obchodzi dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli. Wspominamy Mędrców ze Wschodu, którzy prowadzeni przez gwiazdę przybyli do Betlejem, aby złożyć pokłon Dziecięciu Jezus. Symbolizuje on pokłon świata wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. Na zakończenie każdej mszy św. księża poświęcali kredę i kadzidło, które wierni tradycyjnie zabrali do swoich domów. Kredą oznaczamy drzwi na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Kadzidłem okadzamy nasz dom.
10 stycznia
Po mszy św. dla dzieci, o godz. 12:30 rozpoczął się koncert kolęd w wykonaniu najmłodszych parafian . Koncert prowadził ks. proboszcz Walenty Królak. Młodzi wykonawcy ze szkół podstawowych śpiewali solo i w chórkach znane i mniej znane polskie kolędy i pastorałki oraz grali na flecie, saksofonie i organach elektronicznych (na chórze). Do śpiewania kolęd włączały się wszystkie uczestniczące w koncercie dzieci oraz ich rodzice i pozostali parafianie. Po koncercie ks. proboszcz obdzielił wszystkie dzieci słodyczami.
11 stycznia
W Herbaciarni „Dzieła zebrane” o godz. 19:30 odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu SURR-EXIT. Koncert powiązany był z akcją Shopka – święta w shopie. W repertuarze znalazły się te bardziej i te mniej znane kolędy i pastorałki. Młodzi wykonawcy: instrumentaliści, soliści i chór śpiewali i grali tradycyjne melodie, jak też aranżowane w szybszym rytmie. Publiczność siedząca tłumnie w każdym zakątku podziemi Kościoła nie tylko słuchała, ale też brała udział w śpiewaniu kolęd. Był to niezapomniany koncert, chciałoby się go słuchać częściej, i także w górnym Kościele.
24 stycznia
Na porannych mszach św. gośćmi byli seminarzyści i formatorzy Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie z prefektem studiów ks. Markosem Nascimento Silva. Po mszy św. o godz. 10, 11:30 i 13 usłyszeliśmy w ich wykonaniu krótkie koncerty kolęd różnych narodów świata. Seminarzyści zaśpiewali kolędy: włoskie, ukraińską, peruwiańską, hiszpańską, kolumbijską przy akompaniamencie instrumentów: gitar, saksofonu, bębna, australijskiego wywoływacza deszczu. Usłyszeliśmy też polską kolędę ulubioną przez papieża Jana Pawła II – „Oj! Maluśki, Maluśki”. Kolędy świata tak bardzo podobały się, że seminarzyści byli owacyjnie oklaskiwani po każdym koncercie.
31 stycznia
Po mszy św., o godz. 13:45 rozpoczął się Koncert „Kolęd świata” w wykonaniu Chóru Kameralnego „Ars Cantata” . Dyrygentem chóru jest Borys Somerschaf. W repertuarze chóru znalazły się m. in. kolędy skandynawskie, francuskie, niemieckie, angielskie, a także popularne polskie pastorałki.
2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, Święto Matki Bożej Gromnicznej
Wieczornej mszy św. o godz. 18:30 przewodniczył ks. proboszcz Walenty Królak. Po raz ostatni w roku liturgicznym w kościele śpiewa się kolędy. Kończy się bowiem okres Bożego Narodzenia.
Świece, które zanosi się tego dnia do kościoła, symbolizują człowieczeństwo Jezusa, a ich płomień – Chrystusa jako światło świata. To Maryja sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i Ona nas tym Światłem broni i osłania od wszelkiego zła. Poświęcona w tym dniu gromnica ma strzec nasze domy.