5 marca
Drogę Krzyżową dla młodzieży o godz. 19.30 poprowadził ks. Jan Lorenz wraz ze scholą parafialną. Ciemność kościoła, oświetlony reflektorem i lampkami krzyż z Chrystusem, śpiew młodzieży ze scholi oraz jej rozważania o miłości w 14 Stacjach Dogi Krzyżowej dały nam lekcję Miłości, która miłością śmierć swoją i naszą zwyciężyła i nauczyła nas, że miłość na śmierć nie umiera. Miłość wszystko przetrzyma.
12 marca
Drogę Krzyżową dla młodzieży o godz. 19.30 poprowadził ks. Carlos Damaglio wraz z młodzieżą ze Wspólnot Neokatechumenalnych. W ciemności kościoła, oświetlony reflektorem stał krzyż podtrzymywany przez młodych i młodzi mówili o problemach dzisiejszego świata nawiązując do 14 Stacji Drogi Krzyżowej.
18 – 20 marca – rekolekcje parafialne
W tym roku do wygłoszenia rekolekcji wielkopostnych zaproszony został o. dr Mieczysław Łacek, paulin, krajowy Moderator Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce. Przybył do naszej wspólnoty, aby przygotować nas do spowiedzi i do świąt wielkanocnych. Rekolekcje rozpoczęły się w czwartek 18 marca i trwały do soboty 20 marca. Przez całą sobotę można było skorzystać ze spowiedzi.
Tematem piątkowego kazania była ufność św. Józefa i jego rozterki życiowe. Rekolekcjonista, góral z pochodzenia, kapelan Związku Podhalan (Oddział w Czerwiennem) śpiewał nam też swoje pieśni, które są modlitwami m. in. : „Jest cudne miejsce”, „Jezu ufom Tobiy”.
19 marca
Wieczorną Drogę Krzyżową dla młodzieży poprowadził diakon Matteo Campagnaro, a przygotowała młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych. Było to przedstawienie multimedialno-teatralne, w którym młodzi ludzie przedstawili swoje osobiste rozważania nawiązując do 14 Stacji Drogi Krzyżowej. Przekazali przesłanie, że mimo twoich grzechów Bóg cię kocha.
20 marca
46 osób z parafii św. Augustyna, parafii św. Zygmunta i Matki Bożej z Lourdes w Warszawie uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach i na zamek w Golubiu-Dobrzyniu.
Hasło pielgrzymki: „Mój krzyż drogą do zabawienia”. Organizatorem pielgrzymki był Wojciech Pałgan.
W drodze do Sanktuarium w Oborach zatrzymaliśmy się w Golubiu –Dobrzyniu, aby zwiedzić zamek. Po prezentacji multimedialnej o zamku, pani przewodnik oprowadziła nas po jego pomieszczeniach.
Do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach przybyliśmy w czasie Wielkiego Postu, aby modlić się przed słynąca łaskami Cudowną Figurą Matki Bożej Bolesnej – Pietą Oborską. Jest ona największą ozdobą i skarbem oborskiego Sanktuarium. Po Mszy św. odbyło się poświęcenie dewocjonaliów oraz obrzęd nałożenia szkaplerzy karmelitańskich. Wszyscy przyjmujący szkaplerz zostali wpisani do specjalnej Księgi Brackiej Bractwa Szkaplerza Świętego w Oborach. Pielgrzymi mieli też możliwość modlić się przed Stacjami Drogi Krzyżowej w klasztornym ogrodzie, zobaczyć Źródełko Eliasza i całoroczną Szopkę.
26 marca – Droga Krzyżowa
Młodzieżową Drogę Krzyżową o godz. 19:30 poprowadził ks. Carlosem Damaglio wraz z młodzieżą śpiewającą w chórze parafialnym „De profundis” działającym w Herbaciarni. Ciemny kościół i tylko oświetlony malutkimi świeczkami obraz Chrystusa, wzruszające pieśni chóru oraz słowa, którymi młodzież dzieliła się z nami w poszczególnych 14 Stacjach, wszystko to ukazało nam sens cierpienia Jezusa.
28 marca – Niedziela Palmowa
Uroczystą mszę św. o godz. 13 rozpoczął ks. proboszcz Walenty Królak poświęceniem palm przed kościołem. Następnie w procesji z palmami wokół Świątyni przeszli księża: Walenty Królak, Carlos Damaglio, Pedro Guzmán, Jan Lorenz, Artur Awdaljan, diakon Matteo Campagnaro oraz bracia i siostry ze Wspólnot Neokatechumenalnych i wierni. Podczas mszy św. I Wspólnota Neokatechumenalna wyznała śpiewem Wyznanie Wiary. Na zakończenie uroczystości wspólnoty zaśpiewały psalmy przy akompaniamencie gitar i tamburinów.